Straipsniai

Klaipėdos apskrities socialdemokratų pasitarimas
  Klaipėdos apskrities socialdemokratų pasitarimas     Antradienį, spalio 20d.,Jūrininkų centre Klaipėdoje vyko LSDP Klaipėdos apskrities skyrių vadovų pasitarimas, kurį vedė LSDP


Socialdemokratai – pakelkime galvas!

Socialdemokratai – pakelkime galvas!

 

2“Siūlome politiką be „šlipsų“. Atsižvelkite į skyrių nuomonę bei jiems duokite daugiau laisvių“,- tokius pasiūlymus vakar išgirdo Seimo socialdemokratų frakcijos seniūnė Irena Šiaulienė ir laikinai einantis LSDP Štabo vadovo pareigas Algirdas Sysas. Uostamiestyje susitikta su Telšių ir Klaipėdos apskričių socialdemokratų štabų vadovais, skyrių atstovais. 

 

Rinkimų klaidos Klaipėdoje

 

Susitikimo metu dėkota už darbą Prezidento ir Europos parlamento rinkimuose, o daugiausia dėmesio skirta aptarti padarytoms klaidoms, stengtasi išgirsti skyrių nuomonę. Pradėta nuo linksmosios dalies: išdalinti padėkos raštai aktyviausiai rinkimuose dirbusiems bičiuliams. Tarp gausaus padėkas gavusių būrio ir du LSDP Klaipėdos skyriaus atstovai: Teresa Bakanovienė ir Mindaugas Zumas.

 

LSDP Klaipėdos skyriaus vardu kalbėjusi pirmininkė Lilija Petraitienė pabrėžė, jog nelabai palankią rinkimų eigą buvo galima prognozuoti vos pradėjus rinkti parašus už būsimą kandidatą į Prezidentus: žmonės nerodė noro rašytis, akcentavo, kad kandidatas mažai žinomas.

 

Trūko informacijos spaudoje, televizijoje, bičiuliams lankiusiems rinkėjus namuose trūko dalomosios medžiagos arba gautoji buvo labai nekokybiška. Tarkim, uostamiesčio spaudoje prieš rinkimus pasirodė trys užsakomieji straipsniai ir tie patys nelabai patraukiantys skaitytojų dėmesį. Didelis minusas, kad jie nebuvo patalpinti į spaudinių internetinius portalus. LSDP, kaip reklamos užsakovai, turi atkreipti dėmesį, kad straipsniai nepatenkantys į internetinę erdvę netenka ne mažiau nei pusės rato galimų skaitytojų. Planuojant rinkimų eigą būtina derinti veiksmus su skyriumi, nes jis žino miesto specifiką. 

 

Atsikovoti rinkėjus

 

L.Petraitienė priminė, kad liberalai, reklamuodami savo kandidatus, aplankė visas uostamiesčio gimnazijas, kolegijas, universitetus ir taip, galimai, „pasiėmė“ daug jaunų žmonių balsų. Valdančias pozicijas mieste užimantiems liberalams palanki ir Klaipėdos spauda. Kone kasdien subtiliai reklamuojami vadovai ir panaši “slapta” reklama visiškai neprieinama opozicinių partijų atstovams. Iš pastarųjų ir už mažiausių žinutę paprašoma susimokėti arba jų nuomonė vienu ar kitu miestui svarbiu klausimu visiškai ignoruojama. „Dvidešimt metų socdemai dirbo petys petyn su liberalais miesto taryboje ir taip visiškai prarado savo identitetą. Stengiamės jį atsikovoti. Mus turėtų palaikyti ir LSDP vadovai iš sostinės. Jei atvyksta į uostamiestį, per oficialius susitikimus jie turėtų stengtis pasikviesti ir vietos bičiulius. Taip atsirastų foto spaudoje ne su liberalais, o su vietos politikais“,- sakė LSDP Klaipėdos skyriaus pirmininkė.

 

1Imantas Paliakas, LSDP Klaipėdos skyriaus štabo vadovo pavaduotojas, trumpai, bet aiškiai įvardino praėjusių rinkimų kompanijos klaidas. „Vilniuje buvo du rinkiminiai štabai: kandidato į Prezidentus ir socialdemokratų. Blogai, kad jie sunkiai susitardavo tarpusavyje kuria kryptimi einama. Niekas negali laimėti rinkimų už Z.Balčytį. Jis pats to turėjo labai norėti… Prieš rinkimus kandidatas į Prezidentus Klaipėdoje buvo vieną kartą. Tas pats ir su gausiu kandidatų į Europos parlamentą narių būriu – uostamiestyje jų net nematė. Kokio rezultato galima tikėtis? Trūko resursų. Sutikite, kad rinkimų kompanija be pinigų neįmanoma. Mūsų partija pilka… Trūksta kažko naujo. Ir, aišku, skyriams taip pat reikia pasitempti“,- baigdamas pripažino I. Paliakas.

 

Apgaulinga euforija

 

LSDP Gargždų skyriaus rinkimų štabo vadovas Andrius Adomaitis priminė apie apskrities štabų vadovų pasitarimą vykusį dar metų pradžioje Palangoje. „Jaunuoliai iš sostinės apimti euforijos kalbėjo galimybę laimėti rinkimus. Sekė nevykusi rinkimų kompanija, nekokybiški lankstinukai apie Z.Balčytį ir kandidatus į Europos parlamentą. Tarkim, akcentuota, kad Z.Balčytis už šeimą, tačiau jo lankstinuke nė žodžio apie jo paties šeimą. Bildukų akcija Gargžduose pasiteisino ir būtent šį metodą sėkmingai daug metų pas mus naudoja Seimo narys Petras Gražulis. Mums tenka prisipažinti, kad aktyvumo pritrūkome – ne visi bičiuliai ėjo po namus bildukais, dalis – gėdijosi“,- pripažino A. Adomaitis.

 

Kretingos štabo vadovas Dalius Vitkus akcentavo, kad politikai pas rinkėjus turėtų eiti ne iki rinkimų likus porai mėnesių. Toks suinteresuotas susidomėjimas eiliniais piliečiais žmones tiesiog suerzina – jie įtaria klastą ir į susitikimus neina. Priminta, jog būtina aktyviai išnaudoti socialinius tinklus bei taip pritraukti jaunimą. „Daug kalbama apie paramą pensininkams. Tai svarbu, bet jaunoms šeimoms taip pat reikia dėmesio: darbo, gero atlyginimo, gyvenamos vietos“,- sakė D.Vitkus.

 

Tiltas: už ar prieš?

 

Neringos skyriaus pirmininkas Darius Jasaitis pristatė kone komišką istoriją. Vietos socialdemokratai padarė gyventojų apklausą bei sužinojo gyventojų nuomonę – Neringos savivaldybės gyventojai (87 proc.) nori tilto į Kuršių neriją. Ši žinia buvo perduota Z.Balčyčiui, tačiau susitikdamas su nidiškiais Klaipėdoje kandidatas į Prezidentus pasakė, jog yra prieš tilto statybą. Kiekvienam buvo aišku, jog šios savivaldybės rinkėjų palaikymo kandidatas negaus.

 

Palangos skyriaus pirmininkas Danas Paluckas priminė apie savo miesto specifiką: maža bendruomenė, ir pan. Geriausias būdas susitikti su rinkėjais kandidato pasivaikščiojimas J. Basanavičiaus gatvėje, Palangoje, Stintų šventės ar Vasaros sezono atidarymo metu. „Duokite lėšų informacijos viešinimui skyriams“,- priminė D. Paluckas.

 

Skuode pasiekti neblogi rinkimų rezultatai, o Šilutėje – geriausi apskrityje. „Pagal Prezidento rinkimų rezultatus Šilutė antra respublikoje, o pagal rinkimus į Europos parlamentą – penkti. Kiekvienas ėjimas į žmones davė naudą. Mes jau praradome viltį gauti lėšų iš centro, patys ieškome lėšų bei einame į vietos spaudą. Žadėta skatinti geriausiai dirbančius skyrius – kur viskas?,- klausė Šilutės atstovas. Ypač karštas buvo Mažeikių skyriaus atstovo pasisakymas – siūlyta atsisakyti „šlipso“ politikos: datų, planų, centralizuotumo. „Įsiklausykite į žmones ir mums padėkite“,- prašė bičiulis.

 

3Penki kandidatai į merus

 

A.Sysas žadėjo, jog artėjant rinkimams į Savivaldą skyriams bus skirta lėšų reklamai. Apklausta ar skyriai jau turi kandidatų sąrašus į Savivaldybių tarybas. Mažeikiai juokavo turintys penkis kandidatus į merus, bet dar neturi kandidatų į vietos Tarybą sąrašo. Telšiai turi ne tik sąrašą, bet ir kandidatą į metus ir administracijos direktorius. Šilutė sąrašą ir kandidatą į merus turės rugsėjo mėnesį bei visus kvietė į Žuvienės čempionatą Šilutėje, rugsėjo 7 dieną.

 

Skuodo skyrius jau turi 30 kandidatų sąrašą bei kandidatę į merus – skyriaus pirmininkę Daivą Budrienę. Skuodas bičiulius pakvietė į mini Telšių-Klaipėdos apskričių socialdemokratų sąskrydį Lenkimuose (Skuodo r.) rugpjūčio 2 d. Palangoje – yra du kandidatai į merus bei 32 kandidatų į Savivaldybės tarybą sąrašas. Jau rasti rėmėjai Kalėdinei Gerumo akcijai, likus keturiems mėnesiams iki rinkimų bus pradėtas leisti vietos socialdemokratų laikraštis.

 

Neringos meras D. Jasaitis akcentavo, jog jo bendruomenė iš Vyriausybės laukia Teritorijos tvarkymo plano ir tai galėtų gerokai pagerinti būsimų rinkimų rezultatus. Neringa dar neturi kandidatų į savivaldybės tarybą sąrašo, bet žino būsimus kandidatus į merus. Kretinga dar neturi nei mero, nei kandidatų sąrašo, viską planuoja turėti iki rugsėjo.

 

Klaipėdos rajono skyriaus silpniausia grandis – jaunimas: skyrius jo beveik neturi, dauguma vyresnio amžiaus žmonės. Klaipėdos miesto skyrius jau turi apie 40 kandidatų į Savivaldybės tarybą sąrašą, kuris vis dar pildomas. „Pirmas penkioliktukas jau aiškus, gali būti tik rokiruotės tarp vietų. Artimiausiu metu kandidatus kviesime į rinkimų štabo posėdį bei diskutuosime, siūlysime pradėti dirbti. Tikiuosi, jog nei legionieriaus, nei socialdemokrato, dirbusio liberalams, sąraše nebebus,- tikino L.Petraitienė.

 

Svečiai iš sostinės akcentavo, kad iki rinkimų į Savivaldą lieka 25 savaitės, tad skyriai jau turėtų planuoti kada ir kokių garsių politikų ar net Premjero vizito norėtų sulaukti. LSDP info centras jau pasiruošęs pradėti pristatinėti svarbiausius skyrių kandidatus į savivaldą – reikia tik bičiulių aktyvumo pateikiant medžiagą.

 

Seimo socialdemokratų frakcijos seniūnė I. Šiaulienė akcentavo, kad partijai trūksta ekspresijos. „Būtina peržiūrėti mūsų viešuosius ryšius. Reikia daugiau informacijos skleisti per skyrių internetinius portalus. Tauta turėtų suprasti, jog socialdemokratai padarė daug gerų darbų. Deja.. Esame savo pačių nemokėjimo prisistatyti aukos. Partijai reikia keisti įvaizdį. Socialdemokratų valdymo metais  skirtos lėšos Klaipėdos universitetinio miestelio sutvarkymui, tačiau net uostamiesčio intelektuali publika to nežino ir neįvertino“,- stebėjosi politikė.

 

Susitikimą simboliškai reziumavo D. Paluckas sakydamas: „ko mes bijome? Pakelkime galvas, nebūkime sustingę, judėkime“. 

 

 

LSDP Klaipėdos info

 

 


 

 

 


 

Skelbimai

KVIEČIAME SKIRTI 1 PROCENTĄ SAVO GYVENTOJŲ PAJAMŲ MOKESČIO KRETINGOS RAJONO
J. K. Chodkevičiaus g. 10–104 kab., Kretinga Tel.: +370 675 24567 Seimo

Nuorodos

logo_lsdms_1

 

 

butkevicius

 

jaunimieciai

 

socialists