Straipsniai

Klaipėdos apskrities socialdemokratų pasitarimas
  Klaipėdos apskrities socialdemokratų pasitarimas     Antradienį, spalio 20d.,Jūrininkų centre Klaipėdoje vyko LSDP Klaipėdos apskrities skyrių vadovų pasitarimas, kurį vedė LSDP


V. Kubilius. Atsisakyti statomos bibliotekos būtų didelė klaida

Atsisakyti statomos bibliotekos būtų didelė klaida

 

01

Kretingos viešosios bibliotekos statybos klausimui visuomenė skiria daug dėmesio. Malonu, kad žinomi rajono žmonės Algis Kuklys, Bronė Liniauskienė, Rimantas Kviklys, Petras Pučkorius, Nijolė Rimkienė atviru laišku kreipėsi į Seimo narę Jolitą Vaickienę ir būsimą biblioteką taip gražiai pavadino – dvasinės kultūros židiniu. Pasakysiu atvirai, seniai laukiau tokios nuomonės. Noriu ir aš savąją išsakyti.

Manau, kad klausimas dėl bibliotekos būtinumo neginčytinas. Kokiomis sąlygomis dabar dirba mūsų bibliotekininkai, vargu ar rasime kokiame kitame šalies mieste ar rajono centre.

Teko girdėti nemažai nuomonių, tarp jų – ir aukštų respublikos pareigūnų, dėl bibliotekos dydžio, kainos, parinktos vietos ir t. t. Noriu priminti, kad bibliotekos specialistai, kultūros darbuotojai, politikai lankėsi ne vienoje bibliotekoje, derino, konsultavosi. Negaliu neakcentuoti itin didelių buvusios bibliotekos direktorės Aldonos Kerpytės pastangų. Biblioteką projektavo žymus architektas, valstybinės premijos laureatas Saulius Juškys. Projektas buvo pristatytas rajono savivaldybės Taryboje. Visi džiaugėmės parinkta vieta, kurią specialiai rezervavome ir ilgokai laikėme būtent bibliotekai statyti. Į ją taikėsi ne vienas verslininkas. Dėl dydžio, jeigu būtų projektuojama šiandien, esant tokiai ekonominei situacijai, gal būt ir būtų galima pasvarstyti. Tačiau tuomet, kai Tarybos nariai apsilankėme Utenoje, Estijos mieste Viljandi (kuris dydžiu panašus į Kretingą), susipažinome su bibliotekomis, o man teko pabuvoti ir užsienio bibliotekose, nebuvo minties, jog Kretingoje statoma biblioteka jau tokia didelė ir brangi. Be to, kultūros įstaiga turi būti ir graži, ir erdvi. Ar negražu šiandien lankytis Kretingos rajono kultūros centre, kuris baigiamas atnaujinti?  O juk mieste neturime padorios konferencijų salės.

Kai kas samprotauja, svarsto, ar verta investuoti į tokius objektus. Šiems samprotavimams noriu kategoriškai paprieštarauti. Investicijos į mokyklas, kultūros, sporto objektus, bibliotekas, muziejus – naudingiausia investicija, nes investuojama į žmogų, sudaromos sąlygos jam gyventi pilnavertį gyvenimą, tobulėti. Biblioteka – ne vien ta vieta, kur skaitomos knygos, čia verda įvairiapusis kultūrinis gyvenimas.

Pasvarstykime: Bažnyčia, vienuolynas, Pranciškonų gimnazija, Lurdas, Kultūros centras, Pedagogų švietimo centras, Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras,  biblioteka – tai juk toks gražus ansamblis, kurio gali pavydėti bet koks miestas!

Todėl rajono savivaldybės vadovai, Seimo narė privalo įrodyti šalies valdžiai ir pirmiausiai Kultūros ministerijai apie būtinybę greitai baigti statyti biblioteką. Atsisakyti jos arba iškelti kur nors kitur, o tai irgi kainuotų gal ir nė kiek ne mažiau, manau, būtų didelė ir nedovanotina klaida. Tikiu, kad ji nebus padaryta.

 

Pagarbiai

Valerijonas KUBILIUS

Rajono savivaldybės tarybos narys, Švietimo komiteto pirmininkas

 


 

 

 

Skelbimai

KVIEČIAME SKIRTI 1 PROCENTĄ SAVO GYVENTOJŲ PAJAMŲ MOKESČIO KRETINGOS RAJONO
J. K. Chodkevičiaus g. 10–104 kab., Kretinga Tel.: +370 675 24567 Seimo

Nuorodos

logo_lsdms_1

 

 

butkevicius

 

jaunimieciai

 

socialists